Dr inż. Marcin Stolarski - redaktor naczelny. Zajmuje się wieloma ciekawymi rzeczami. Jako pracownik RocketLab odpowiada za komunikacją radiową z rakietami i satelitami. Wcześniej w Creotech Instruments S.A. projektował satelity kosmiczne. W Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk był jednym z kierowników w projekcie pierwszych polskich satelitów naukowych BRITE-PL. Z Polską Agencją Kosmiczną współpracuje w roli eksperta od łączności satelitarnej. Jego hobby to popularyzacja nauki. Ma własny kanał popularnonaukowy w serwisie YouTube oraz na Feceboku (Inżynieriada). Bierze udział, jako organizator, w takich popularyzatorskich przedsięwzięciach jak zawody europejskich łazików marsjańskich (ERC), AstroBot, Akademia Misia Haribo, projekt Pan Stanisław, gdzie wraz z uczniami gimnazjum w Lęborku buduje małego satelitę, CANduino czyli otwartej platformy edukacyjnej CANsat do eksperymentów w stratosferze. W roku 2013 został laureatem konkursu popularyzatorskiego FameLab, a w roku 2014 został rzecznikiem nauki, udowadniając swoje kompetencje popularyzatorskie. W roku 2013 został również laureatem w konkursie organizowanym przez MNiSW - Top 500 Innovators, dzięki czemu wyjechał na dwu miesięczne studia biznes i innowacje na uniwersytet w Berkeley USA, aby zagłębić się w reguły rządzące krzemową doliną. Pomimo natłoku zajęć jest częstym gościem w telewizji (TVP, POLSAT, TVN) oraz radiu (TokFM, RDC, PR), gdzie z pasją opowiada o budowie otaczającego nas świata i skomplikowanych regułach sił natury nim rządzących. W roku 2015 wystąpił jako prowadzący program popularnonaukowy w kanale TV PLANET+. W wolnych chwilach z żoną Anią zwiedza świat oraz jeździ na rowerze (czasem jeździ sam, a czasem z psem Albertem, którego łapa jest wygrawerowana na ściance satelity BRITE-PL-1-Lem).
Anna Stolarska - poprawki i reklama. Zawodowo jest informatykiem oraz administratorem bezpieczeństwa sieci komputerowych. Współpracowała z takimi podwykonawcami jak IBM, Oracle, Cisco czy Microsoft. Aktualnie jako freelancer pracuje jako programista. Prywatnie miłośniczka układania puzzli, podróżowania po całym świecie, oraz kolekcjonowania wiedzy o katastrofach lotniczych. Jej pasją jest międzynarodowy champion, wyżeł włoski o imieniu Albert, którego łapa wygrawerowana jest na ściance polskiego satelity BRITE-PL-1-Lem.
Anna Jankowska - absolwentka Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie na wydziale politechnicznym o kierunku informatycznym ze specjalizacją Informatyka w Biznesie. Zainteresowań posiada wiele, miedzy innymi programowanie w języku Python, bazy danych SQL, testowanie oprogramowania, montaż filmów, astronomia, fizyka, gry komputerowe (takie jak hack and slash, symulatory oraz dobre RPG).
Copyright © Inżynieriada. All rights reserved.